top of page

Bursa Ex Ekipman Muayene

patlamadan-korunma-dokumaninin-hazirlanmasi.jpg

Bursa Ex Ekipman Muayene

Bursa Türkiye'nin sanayisi en güçlü şehirlerinden biri olup sıralamada ilk on ilimizden  bir tanesidir. Sanayi alanında dünya standartlarında üretim yapan birçok  firmaya ev sahipliği yapan Bursa exproof ekipman periyodik muayenesinin  çok talep edildiği illerden biridir.

Bu firmaların büyük bir çoğunluğu yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı ortamları bünyesinde barındıran bu nedenle exproof ürünler kullanmak zorunda olan firmalardır. Bu yönüyle iş sağlığı ve çalışan güvenliği açısından tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfında nitelenebilecek bu firmalar için periyodik muayene yasal bir zorunluluktan öte büyük bir gerekliktir. Bursa’ da yer alan sanayi bölgelerine Ex Ekipman Muayene hizmeti veren firma sayısı yeterli değildir. Bu konuda ihtiyacımız olan ex ekipman kontrol hizmetini sunan firmaları değerlendirmeliyiz.

Bursa Exproof Ekipman Muayene Yapan Firmalar

Bursa Exproof Ekipman Muayenesi Yapan Firmalar Türkak Akreditasyon ve yeterlilik belgeleri bulunan ve bulunmayan olmak üzere iki ana başlıkta incelenebilir. Şubat 2022 tarihinde yönetmelikte gerçekleştirilen değişiklikle beraber bu alanda yeterliliği ve eğitimleri bulunmayan firmaların hizmet sunması yasal olarak sakıncalıdır. Yeterlilikle beraber Türkak Akreditasyonunun bulunması firma kalifikasyon derecesini göstermesi adına ayrıca önem arz etmektedir. Türkak Akreditasyonu firmanın size sunacak olduğu hizmetin daha önce standardize edildiğini ve denetlendiğini göstermektedir. Böylelikle sizden önce bir bilirkişi sizin adınıza size hizmet sunacak olan firmayı derecelendirmiştir. Türkak 17020 (Uygunluk Denetleme Kuruluşları) akreditasyon kapsamında  parlayıcı ve patlayıcı ortamlarda yer alan ekipmanların periyodik muayenesi başlığı altında bu akreditasyonu sağlamaktadır. 

 

Bursa Ex Ekipman Muayene Firmaları

Bursa Ex Ekipman Muayene Firmalarını incelerken konuyu sadece Türkak Akreditasyonu olarak ele almak yeterli olmayacaktır. İkinci adım size hizmeti sunacak personellerin yeterlilik belgeleri ve eğitimleri olacaktır. Bu alanda uluslar arası sertifikalı personeller aracılığıyla hizmet sunan Ekipman Muayene Danışmanlık Hizmetleri bu alan da en uygun seçeneklerden bir tanesidir. Periyodik muayene alanında yılların getirdiği tecrübe ve kazanımları siz değerli paydaşlarına sunan Ekipman Muayene uzman saha personelleri ile her zaman yanınızdadır.

 

Ekipman Muayene Bursa Ex Ekipman Muayene

Ekipman Muayene Danışmanlık Hizmetleri Bursa Ex Ekipman Muayene hizmeti açısından kapsam genişliği yüksek bir firmadır. Exproof Ekipman Muayenesi dışında yangından korunum sistemleri, havalandırma tesisatları, basınçlı kaplar, kaldırma iletme ekipmanları ve elektriksel muayeneler alanlarında da hizmet sunan Ekipman Muayene Danışmanlık Hizmetleri ayrıca makine tezgahları, iş makineleri ve endüstriyel raf sistemlerinin periyodik muayeneleri  konularında da hizmet vermektedir.

 

Ekipman Muayene Danışmanlık Hizmetleri ex-ekipman periyodik kontrol ve muayenesi alanında sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyar. Bu alanda ihtiyaç duyacağınız her türlü bilgi için, ya da periyodik muayene alanında merak edip öğrenmek istediğiniz her türlü sorunuz için bizlere ulaşabilirsiniz. 

bottom of page