top of page

Jeneratör

Kesintisiz Elektrik Kaynağı Jeneratörler

Günümüz koşullarında elektrik enerjisine o kadar bağımlıyız ki elektrik kesintisi durumunda adeta hayat durma noktasına gelir. Elektrik kesintisi üretimin durması, hastane ve okul gibi hayati noktalarda hizmetin kesintiye uğraması gibi sonuçlar doğurur.  Jeneratörler, şebeke enerjisi kesintiye uğradığında ya da hiç elektriğin olmadığı durumlarda, otomatik olarak devreye girerek bir süre elektrik enerjisi sağlayan cihazlardır. Binaların, tesislerin, hastane, banka gibi hayati kurumların yedek enerji kaynağı olduğundan önemi büyüktür. Jeneratör periyodik kontrol işlemlerinin zamanında yapılması, bu cihazların ihtiyaç halinde kusursuz bir şekilde çalışmasının önünü açar. Binanızda ya da işletmenizde bulunan jeneratörlerin periyodik kontrolü kuruluşumuz tarafından ilgili yönetmelik standartları uyarınca yapılır. Yapılan kontroller neticesinde uzman personelimiz tarafından hazırlanan jeneratör periyodik kontrol raporu tarafınıza sunulur.

Jeneratör Periyodik Muayenesi İşlemi Nedir?

Jeneratör periyodik muayenesi, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği uyarınca yılda en az 1 defa yapılmalıdır. Firmamız iş ortakları için bu işlemi yılda bir defa gerçekleştirir. Bununla birlikte alınan talep doğrultusunda, belirli sürelerde daha sık jeneratör periyodik kontrol işlemi yapılabilir. Bu işlem uzman personelimiz tarafından gözle kontrolün yanı sıra cihazın, marş sistemi kontrolü, gösterge sistemlerinin kontrolü, elektrik sisteminin kontrolü, termal kontroller, yakıt kontrolleri, yağ seviyesi kontrolü, akü kontrolleri, blok ısıtıcı kontrolü, topraklama kontrolü, mekanik parça kontrolü ve ses seviyesi kontrolleri şeklinde yapılır. Firmamız, jeneratörlerin periyodik kontrol ve muayene işlemlerini ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlar kapsamında, uygun test yöntemleri ile gerçekleştirir.

Neden Jeneratör Periyodik Kontrol İşlemi Önemlidir?

Jeneratör periyodik kontrol işlemlerinin zamanında ve uzman ekiplerce yapılması, cihazın ömrünün daha uzun olması bakımından büyük önem arz eder. Öte yandan, jeneratörlerin arıza çıkarma durumunun en az seviyeye düşmesini sağlar. Bu şekilde enerji kesintisi yaşandığında cihaz devreye girer, üretim ve hizmet kesintisi yaşanmamış olur. Firmamız tarafından yapılan muayenelerde cihaz ile ilgili tespit edilen eksiklikler, tehlike oluşturabilecek durumlar tarafınıza jeneratör periyodik kontrol raporu olarak sunulur.

Enerji kesintisi durumunda jeneratörünüzün sorunsuz bir şekilde otomatik olarak devreye girmesi için bizimle hemen iletişime geçebilir, profesyonel destek alabilirsiniz.

Jeneratör Periyodik Kontrolü
bottom of page