Pano Uzaktan Takip Sitemi

Reaktif Ceza Nedir?

Elektirik şebekesine bağlanan cihazlar aktif iş yapan gücün yanında reaktif güç de çeker. İsminden anlaşıldığı gibi reaktif güç hiçbir zaman iş yapmaz, ancak şebekeyi gereksiz yere yükler ve şebekenin işletme maliyetlerini yükseltir. Reaktif gücün belirli sınırlar dışında olmasında ise ek cezalarla elektrik enerjisine ödenen ücret katlanarak artar. Bu nedenle her işletme çektiği reaktif gücü kontrol altında tutmalıdır.

Bunu sağlamak için kompanzasyon panoları kullanılır. Kompanzasyon Panoları Mekanik tabanlı sistemler olduğu için bakımı hem zor hemde uğraştırıcıdır. İstatistiksel araştırmalar gösteriyor ki her ne kadar işletmede kompanzasyon sistemi kurulu olsada işletmeler bu elektrik cezaların önüne geçemiyor. İşte bu noktada uzaktan sayaç okuma ve takip sistemi devreye girmekte ve işletmenizin cezaya girmesine engel olarak elektrik tüketim maliyetlerinizde büyük oranda kara geçmenizi sağlamaktadır.
 

Çözümün Bittiği Noktada Uzaktan Takip Sistemi

Uzaktan okuma sistemi olmadığında reaktif ceza sınırının aşıldığı ancak fatura dönemlerinden sonra anlaşılabilmektedir. Oysa uzaktan okuma sistemi ile günlük,anlık değerleri takip etmek, istenen değerlerden sapma olursa anında tespit ve müdahale etmek mümkündür. Köhler firmasının desteği ile yapılan uzaktan okuma sistemi sayesinde, müşterilerinin kompanzasyon sistemini, anlık enerji tüketimini 24 saat istenilen anda takip ederek zamanında müdahale ile makul sınırlar içerisinde kalmasını sağlayarak reaktif cezaya düşmelerine engel olmakta işletmede ki maddi gider kaybını hem de enerji kaybını önlemektedir.

​Uzaktan Okuma Sistemimiz Sizin Kompanzasyon Sisteminize Sürekli Bağlıdır. Sisteminizde meydana gelen yük değişikliklerini merkez sunucumuza kendi üzerinde bulunan GPRS modem sayesinde anlık olarak ileterek 24 saat kesintisiz takip sağlamaktadır. Bilgisayar destekli otomasyon sistemimiz sayesinde meydana gelen değişiklikleri anında hesaplayarak olası arıza veya yük değişikliği durumunda ilgili teknik ekibe ve firma sahiplerine SMS ve e-mail yoluyla bilgi vermektedir. Firma sahipleri isterlerse kendi elektrik tüketimi ve reaktif güç durumlarını kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifresi ile online olarak anlık takip edebilmektedirler. Üst taraftaki şekilde ise sistemin çalışma düzeni gösterilmektedi